I'm not a robot

CAPTCHA

Privacy - Terms

reCAPTCHA v4
Link




















I'm not a robot

CAPTCHA

Privacy - Terms

reCAPTCHA v4
Link



















Open text

Od autora: Konspekt zajęć dla dzieci z umiarkowanym upośledzeniem umysłowym, częściowo mówiących i niemówiących. Adresowany do psychologów praktycznych pracujących z dziećmi z niepełnosprawnością rozwojową. Lekcja dla dzieci z umiarkowanym upośledzeniem umysłowym i dzieci niemówiących Temat: „Postrzeganie kształtu, koloru i wielkości obiektów w otaczającej rzeczywistości” Cele lekcji: rozwój różnych typów percepcji (kształt, kolor, rozmiar itp.). .); kształtowanie działań umysłowych: porównania, uogólnienia, analiza i synteza itp.; rozwój umiejętności manualnych, umiejętności schludności i dokładności wśród uczniów. Wyposażenie: karty fragmentów z materiałem geometrycznym; igły sosnowe przetworzone w młynku do kawy do ćwiczeń oddechowych; algorytm opowiadania historii na pytania; próbka układania świerków za pomocą patyków z materiału geometrycznego dla każdego ucznia; z akompaniamentem muzycznym na przerwę muzyczną; gra graficzna dla każdego ucznia; materiały piśmienne „magiczne rożki” (biały papier A4, klej, papier kolorowy, szablony kształtów geometrycznych, nożyczki, prosty ołówek, kolorowe kredki, markery, szablonowa linijka z materiał geometryczny). PRZEBIEG LEKCJI Przebieg lekcji: Organizacja początku lekcji: Stwórz dobry nastrój Na niebie Wszystko jest cudowne, (ręce do góry) Piękne na ziemi. (ręce w dół) Wszystko na tym świecie jest cudowne! (ręce rozłożone na boki, uśmiechając się) Wszystko we mnie jest cudowne! (obejmujmy się, ręce skrzyżowane) Przesłanie tematu lekcji Ustalenie celu: - Dziś na lekcji ty i ja rozwiniemy naszą percepcję, nauczymy się wielu nowych rzeczy na temat pięknego świerka, będziemy pielęgnować takie cechy, jak schludność i schludność, wszystkie te umiejętności przydadzą ci się w przyszłości na innych lekcjach - A teraz proponuję ci małą rozgrzewkę Gra „Bądź uważny” Zadanie: Będę wypowiadał zdania i jeśli się ze mną zgodzisz, ty powinieneś klasnąć w dłonie. Teraz jest jesień. Dziś jest 1 listopada. Spadł śnieg. Liście na drzewach opadły. Na zewnątrz jest mroźny dzień. - Dobra robota chłopaki, wykonaliście świetną robotę podczas rozgrzewki, proszę, spójrzcie na tablicę. Gra dydaktyczna „Ucz się i czytaj”. Uwaga: na planszy znajdują się różne elementy figur geometrycznych; brakujące elementy detali figur geometrycznych znajdujących się na planszy zostały podane na biurkach dziecięcych. Początkowo dzieci muszą rozpoznawać prezentowane kształty geometryczne. Następnie, łącząc figury geometryczne i ich fragmenty, na każdej figurze geometrycznej i jej fragmentach pojawią się sylaby; jeśli poprawnie połączysz figurę i jej fragment, wówczas z sylab zostaną uzyskane słowa.

posts



108682212
90617996
12444158
110283881
5288886